08/08/2011 Kasalica torpedovao Asante
SLOBODA - Asante Kotoko 4:2 (3:2). Vranjković potpisao na godinu dana. Bossman se vratio i provešće celu sezonu u Slobodi.
Nakon nerešenog rezultata protiv FK Sevojna 0:0, gde su priliku dobili mahom rezervisti, Sloboda je odigrala jednu jako zanimljivu i atraktivnu utakmicu. Protivnik je bio vicešampion Gane, a gosti su samo u delu prvog poluvremena bili bolji rival.

Na slici: Vojislav Vranjković pojačao Slobodu.

Gosti su stvorili dosta prilika i demonstrirali brzu pas-igru. Ipak, generalno, Sloboda je bila bolja, što pokazuje i krajnji rezultat.

Rossoneri u sastavu:

..................... Božović ......................

Stevančević ... Omega ... Mitrović ... Gojković

.............. Goločevac .... Pejović ...........

Prtenjak ............ Tiago ............... Marić

....................... Kasalica ....................

Igrali su još:
Šejić, Vranjković, Bossman, Vujanić, Memedović, Tomašev, Kristijan, Kafu, Đurić, Planić.

Poveo je Asante, golom Turea koji je umakao štoperu Omegi, Liberijcu na probi u Slobodi. 1:0.
Izjednačio je Kasalica glavom sa 5 metara, nakon centaršuta Prtenjaka. 1:1.
Kasalica je i povisio na 2:1 nakon dubinske lopte Pejovića.
Gosti su izjednačili iz penala, golom strelca prvog gola, Turea. 2:2.
Pred kraj prvog dela Kasalica ponovo pogađa glavom sa 5 metara, ovaj put na centaršut levog beka Gojkovića. 3:2. Het-trik sjajnog napadača.
U drugom delu, Ture je pogodio stativu i tako propustio priliku da upiše het-trik i osveti svog golmana.
Za konačnih 4:2 pobrinuli su se Marić i Memedović. Bivši bek Borca, sadašnje levo krilo Užičana, uposlio je bivše krilo Sloge KV, sada Slobode, a ovaj zakucao loptu sa 10-ak metara u gol.

U Užice je najzad stigao Francis Jojo Bossman, čiji je dalji angažman u Slobodi do pre par dana bio pod znakom pitanja. Time je Sloboda dobila veliko pojačanje u veznom redu, a napad pokazuje veću efikasnost od onog sa kraja prošle sezone, pa će start u Jagodini u subotu biti jako zanimljiv.

Očekuje se da se Kafu prilagodi na poziciji desnog beka, koja nije bila najkvalitetnje pokrivena.

Vojislav Vranjković (28), doskorašnji veznjak rumunskog Pandurija iz Trgu Žiula (5 sezona proveo u Rumuniji, igrao između ostalog i u bukureštanskom Dinamu) potpisao je jednogodišnji ugovor sa Slobodom. Po rečima bivšeg Slobodinog igrača, Predraga Lazića, to će biti pravo pojačanje uz Bossmana na sredini, iako mu je potreban period da povrati formu, nakon sezone sa malo minuta provedenih na terenu.