07/28/2011 Slavko Marić u Slobodi !!
Sloboda - Zeta 4:3 (2:1). Strelci Pejović, Tiago, Gojković i Lazar Jovanović.
Ono što je obradovalo navijače užičkog prvoligaša pred ovu utakmicu je potpis Slavka Marića (27) koji je do skora bio levi bek Borca iz Čačka, bivši prvotimac Mladosti iz Lučana i Hajduka iz Beograda.

Na slici: Slavko Marić (ostale slike u GALERIJI - postavljene su i slike sa utakmice protiv Metalca)

Marić može da igra i na poziciji levog krila, koje je deficitarno, jer Kovačeviću nije prirodna pozicija. Upravo je na ovom susretu tako i bilo i ispostavilo se da Marić i Gojković mogu da "drže" levu stranu.

Sloboda u beloj opremi:

............................ Šejic .......................

Stevančević ... Maksimović ... Vujanić ... Gojković

............... Goločevac ....... Pejović .............

Prtenjak ..............Tiago ................... Marić

........................ Kasalica ........................

Zeta je povela u 6. minutu golom Kneževića, izuzetno korpulentnog napadača. 1:0.
Nakon kornera Slobode u 9. minutu, na odbijenu loptu natrčava Pejović i donosi izjednačenje. 1:1.
Pored Pejovića, u redovima rossonera, dobru partiju je pružio i Tiago, koji je u 38. minutu napravio dar-mar u prozivničkom 16-ercu, izbacio iz ravnoteže dvojicu odbrambenih igrača, a zatim na sličan način "zalomio" golmana i poslao loptu u nebranjenu mrežu. 2:1.

Tek u drugom delu, kada je na teren izašao drugi sastav Slobode (Tanušev, Planić, Vuk Đurić ...) Zeta je ponovo preko ogromnog Kneževića izjednačila, glavom iz peterca. 2:2.
Sloboda ponovo vodi od 69. minuta kada je pomenuti bek Gojković (23) zahvatio loptu "punom" sa nekoliko metara nakon gužve u šesnaestercu. 3:2.
86. minut donosi divnu akciju Lazara Jovanovića (18) bivšeg Slobodinog pionira, a od ove sezone i člana prvog tima, nakon nekoliko sezona provedenih u nekim beogradskim klubovima. Jovanović je izbegao neuspelu ofsajd zamku gostiju i lobovao istrčalog golmana za 4:2.
U poslednjem minutu susreta Radulović je smanjio rezultat na 4:3 tako što je opet iz peterca glavom poslao loptu u levi ugao gola Slobode.
To je pokazatelj koliko Užičanima nedostaje kvalitetan igrač na poziciji štopera. Vujanić jeste perspektivan igrač, ali za prvoligaške duele je potreban neko ko će odmah moći da bude oslonac u zadnjoj liniji pored kapitena Maksimovića. Bogdan Planić još uvek nema potrebnu žustrinu i brzinu za bolje reakcije na toj poziciji, pa je dovođeje formiranog igrača od velike važnosti za stabilnost ekipe.

U drugom delu igre na terenu su bili i perspektivni kadeti Slobode, koji su izborili plasman u Kvaltetnu ligu Srbije u svojoj starosnoj kategoriji. Golman kadeta Tasić, Aleksandar Jelisavčić na levom beku, zatim centarfor Đurić i igrači sredine terena Prišunjak i Jovanović.

Interesantna pojava je poslednjih 25 minuta bio desni bek iz Brazila, izvesni Kafu, koji će pokušati da se nametne stručnom štabu u narednih par nedelja.

Kako saznajemo, kvalitetni, ali još nedovoljno spremni, vezni igrač Vranjković, koji je nastupao u Rumuniji, je pred potpisom, ali još uvek nisu usaglašene sve stavke oko njegovog dolaska u klub. Sporni momenat je dužina angažmana.
Nadamo se da će se pregovori imati pozitivan ishod i da ćemo Vranjkovića gledati u dresu Slobode.