11/03/2014 I ponovo Moravac
Sinđelić - Sloboda. Lagano iz keca u kec!

Na simpatičnom objektu u Ulici Vojislava Ilića, beogradski orlići (1 pobeda u 11 utakmica; 23 primljena gola) pregazili su Slobodu. Ni činjanica da se igralo na idealnom terenu, po idealnom vremenu i pred većinskom užičkom publikom, nije pomogla da crveno-crni iskorače, i odvoje se od opasne zone. Konačni rezultat 2:1 ne govori ništa, razlika u igri, zalaganju i želji bila je ogromna.

Neki će nesrećnog Francisa Bossmana okriviti za poraz. Jeste Ganijac sa Pore kardinalno pogrešio u trećem minutu, ali nakon ove izgubljene lopte, kontra Sinđe završena je slobodnim udarcem sa 22-3 metra. A koliko procenata lopti uđe u mrežu odatle? 20-25? Ne više. A i sve to se dešavalo u trećem minutu. Nakon majstorije i sjajnog pogotka Mirkovića, ostalo je da se igra 87 minuta plus nadoknada! Podsećamo, Inđija je za poluvreme Sindyju strpala tri a Radnik iz Surdulice 4 komada! Lagano! Ne, naši momci superligaškog i međunarodnog cv-ja, sa stavom 'nemam sa kim da igram' odustali su od ove utakmice nakon dva-tri muška duela. A domaćin – davljenik je iskoristio je ovo i zgazio Slobodu u prvom delu! Nakon kornera u 29 minutu, najviši u skoku bio je golobradi Pešić, koji je radost podelio sa dvojicom lokalnih bukadžija, a ispred osramoćene užičke publike...

Do kraja regularnog toka nije se dešavalo ništa! Dino Dolmagić je na početku nadoknade iznudio penal. Po loptu su krenuli Milekić i Jakšić, a nakon kraće rasprave (da ne kažemo svađe) ko će da šutira, centarfor sa frizurom a-la Val Kilmer, uzeo je loptu i ublažio ovaj sramotni poraz. Pogodak samo za statistiku, jer činjenica da je ostalo da se igra još tri minuta, nije uopšte dotakla Slobodaše, koji su mirno i dostojanstveno odšetali do svoje polovine...