10/12/2014 Pobeda kući posle više od pola godine!
Sloboda - Sloga (PM) 3:1 (1:1). Nisu nas koštali brojni promašaji. Sloboda iskoristila brojčanu nadmoć i konačno slavila na Begluku.

Na slici: Jovanović proslavlja pobedonosni pogodak

Prošlo je više od pola godine od poslednje pobede na Begluku - isticao je mart kada je Tiago pogotkom iz jedanaesterca doneo Slobodi ceo plen, jedini kući u 2014. Posle serije loših rezultata, ali i igara, dešavanja u klubu, sav optimizam sa kojim bi navijač Slobode krenuo na utakmicu sveo sa na "moramo jednom dobiti kući!". I pored toga, na stadionu se okupilo nešto više od hiljadu gledalaca, za šta deo zasluge ima i prelepo nedeljno popodne.

Crveno-crni, za koje je danas debitovao Plavšić, počinju u sledećem sastavu:

.................... Čančarević .....................

Milanović ... Raković ... Milekić ... Ristić

............. Plavšić ... Jeremić .............

Jovanović ........ Vukmirović ............. Lekić

...................... Jakšić ........................

Sloboda još jednom kreće vrlo agilno, u prvom napadu dolazi do kornera, iz njega "skraćeni" posle kog dolazimo do prednosti. Lekić je oštro centrirao, a fudbaler gostiju nespretno zatresao sopstvenu mrežu. Umesto da posle ranog gola igrači dobiju krila, desilo se suprotno. Gosti odmah stvaraju dobru šansu, ali do izjednačenja ipak stižu dva minuta kasnije. Nakon velike greše Jeremića, Sloga realizuje dobru kontru iz koje dolazi do jedanaesterca i izjednačenja. Sreća je pogledala Slobodu par trenutaka kasnije, kada beli posle lepe akcije pogađaju stativu. Još jedan vrlo nezgodan udarac ka golu, Čačnčarević uspeva da odbije. Nakon što je "preživela" nalet gostiju, Sloboda u završnici poluvremena uspeva da nametne igru, ali ne i da dođe do prilike.

U toku pauze, poseta na zapadnoj tribina povećala se za jedan. Na nju se sa klupe preselio Kiković, pošto ga je netendciozan, ali nedorastao sudija Marković isključio zbog prigovora.

Drugo poluvreme umesto Jakišića počinje Đokić. Nije se igralo mnogo kada je posle oštrog duela Reljić zaradio drugi žuti karton i potpuno prelomio meč. Sloboda je uradila ono što je potrebno u takvim situacijama - rano povratila prednost. Igrao se 50. minut kada je Jovanović šut Milanovića sproveo u gol. Navala ne koristi priliku da rano stavi tačku na meč. Đokić je potpuno sam izašao na Rankovića, ali kao i u kupu, bira da dribla i to čini vrlo loše. Lazara je pronašao sjajni Vukmirović, ali ovaj ne uspeva da pogodi iskosa sa par metara od gola. U 68. minutu gledaoci su konačno mogli da odahnu. Dobar kontranapad kreira Vukmirović, a Jovanović asistira Lekiću koji ubacuje loptu u prazan gol. Konačan rezultat je postavljen, ali uzbuđenja nije nedostajalo u nastavku. Jovanović je u dva navrata propuštao vrlo dobre prilike da se proslavi, a svoje šanse su imali i gosti - posebo ističemo udarac glavom koji Čančarević odličnom intervencijom izbija u korner.

Dobar rezultat sve vreme je pratila i dobra atmosfera na tribinama. Bivši čuvar mreže Slobode, dobitnik priznanja "igrač sezone" koje dodeljuje naš sajt, Dejan Ranković ovacijama je ispraćen sa stadiona.

"Kletva" je valjda skinuta, pa verujemo da je ostvarena pobeda samo početak dobrih rezultata na Begluku. No do tada, naredne subote, gostujemo u Novom Sadu ekipi Proletera koji na Slanoj Bari ima skor od četiri pobede i jedan nerešen ishod. Pravi izazov...