09/20/2014 Kiković počeo trojkom!
Sloga KV - SLOBODA 0:1 (0:0). U derbiju zacelja, borbenoj ali lošoj utakmici, po pasjem vremenu pred oko 100 Kraljevčana i 50 Užičana, Sloboda golom Milekica u nadoknadi stiže do prve pobede u prvenstvu

Na slici: Drugi put pogađa u nadoknadi - Boris Milekić

Šef strucnog štaba Slobode, Milenko Kiković, nakon što je u debiju na klupi, prvom Slobodinom pobedom nad Slogom u Kraljevu posle 16 godina, osvojio 3 važna boda, izjavio je da mu je žao igraca Sloge, koji nisu zaslužili poraz. Džentlmenski, nema šta!
Isina je ipak da je nakon borbenog, ali nekvalitetnog, prvog poluvremena, Sloboda u drugom delu propustila nekoliko povoljnih prilika da kazni poroznu odbranu Kraljevčana.

.................... Čančarević .....................

Milanović ... Raković ... Milekić ... Ristić

............. Milošević ... Avramović .............

Jovanović ........ Vukmirović ............. Lekić

...................... Jakšić ........................

Pocelo je žestokim duelima na sredini, sa nekoliko jakih faulova crveno-crnih i nekoliko kornera sa obe strane. Beli su pokušavali opasnim udarcima iz daljine, ali ih je Čančarević dobro kontrolisao i uvek bio "na lopti". Sa druge strane, ponovo, najslabiji deo tima je bio napad. Jovanović i Lekić nisu uspevali da iskoriste dosta prostora na krilima u prvih 20-ak minuta, a Jakšić standardno izolovan na "sidru", sve do sredine drugog poluvremena nije uspeo da uđe u šansu. Jedinu polupriliku Jakšić je imao kada je najbolji pojedinac u redovima Slobode, Vukmirović, poslao dobru loptu u šesnaesterac, ali kasno kreće, pa mu je ostalo samo da mahne saigraču. Treba reći da je Jovanović uložio veliki napor. Bio je tamo gde se igra, pretrčao mnogo, pretio, pritiskao i "razvlačio" odbranu, ali mu je falila završnica. U dva navrata je propustio da uputi bolje centaršuteve i iskoristi prednost u brzini, a jedan udarac iskosa sa nekih 12 metara, golman Božović lako je zaustavio. Lekić je bio jedan od lošijih pojedinaca, ali jedan njegov korner umalo nije iznenadio golmana Sloge, koji je loptu samo pogledom ispratio pored druge stative.
Zahvaljujući pre svega, kako je utakmica odmicala sve boljoj, odbrani i odličnom Vukmiroviću, koji je uspevao da dobije dosta duela i zdrži loptu na polovini Kraljevčana, Sloboda je od sredine prvog dela uspela da kontroliše igru. Milošević je bio nešto bolji nego inače, dok je Avramović, od koga se mnogo očekivalo pred start sezone, potpuno podbacio.
To je primetio Kiković, pa tek nakon 5 minuta provedenih na klupi, dok su prvotimci već bili u svlačionici, odlazi na poluvreme i vrši izmenu. U igru će mladi štoper Babić, a na poziciju zadnjeg veznog će Raković.

U drugom delu Sloboda je pojačala pritisak na verovatno najlošiju odbranu u ligi, ali jedan od najneefikasnijih timova u PLS nije uspevao da kazni pokušaj trenera domaćih da igra sa trojicom u zadnjoj liniji. Dobre akcije crveno-crnih počinjale su oduzetim loptama, što su, kako je utakmica odmicala, sve bolje radili više nego odlični Babić i Milanović. Milanović nije baš najbolje ušao u utakmicu. Najpre je dozvolio sebi da par puta ne izađe na centaršuteve, a nije bio ni dovoljno agresivan da preseče dva napada na 40-ak metara od Čančarevića. Ipak, kako je utakmica odmicala, pokazao je fudbalsko znanje za svoju poziciju, a naporan rad i posvećenost, uz pojačanu agresivnost, mogu ga promovisati u odličnog igrača. Milekić igra solidnu partiju u odbrani, a Ristić, iako nije uspevao da sa Lekićem nađe zajednički jezik u ofanzivi, sve bolje igra odbranu u zoni svoje odgovornosti.
Prilike za pogodak imala su sva trojica napadača. Najpre je Lazar Jovanović izborio poziciju za šut akcijom po desnom krilu. Lopta mu se pomalo i srećno odbila, ali je njegov slab udarac sa 10 metara izblokiran. I Jakšić je mogao do gola. Zaboravljen od čuvara, nije uspeo da sa 5 metara glavom pogodi gol na idealana centaršut. To je, nakon par loših poteza, bio povod Kikoviću da u igru uvede Đokića. I Lekić je u dva navrata imao prilike na levom krilu, ali sporo reaguje i ne uspeva da ugrozi gol. Stekao se utisak da je Kiković u Kraljevo krenuo po bod, što se između redova moglo "pročitati" u njegovoj izjavi na konferenciji za medije, a na klupi je držao dva prvoligaška krila, Prtenjaka i Jeremića. Ipak, ulazak u igru Prtenjaka umesto Lekića bio je jasan znak da je bivši centarfor Slobode osetio da može do 3 boda. Sa Đokićem je pojačana gresivnost, ali Đokić se plaši duela i ne uspeva da napravi višak. Prtenjak sa druge strane preuzima izvođenje prekida, pa nakon jednog dobrog kornera Raković neometan sa desetak metara pogađa prečku.
U poslednjim minutima Sloga je ostala bez jednog od netrvoznih igrača, koga je vrlo dobri sudija Marković isključio zbog drugog žutog kartona. I upravo kada su slobodaši na istočnoj tribini već upisali bod i analizirali poziciju na tabeli, Milekić reaguje na otpadak nakon korenara i na drugoj stativi ubacuje u mrežu, za veliku radost i važnu pobedu.

Uz nadu da ovaj dobar start Kikovića znači novu eru na klupi Slobode, podsećamo da je prva naredna utakmica rossonera kup duel na Begluku sa Sinđelićem. Igraće se pod reflektorima u sredu od 18:30!